Informacje

Witamy na stronie Sopockiego Centrum Seniora

Znajdziecie tutaj Państwo wszelkie informacje na temat działalności Sopockiego Centrum Seniora, aktualności, relacje z imprez, wycieczek i uroczystości; przeczytacie relacje prasowe i obejrzycie materiały filmowe.
ZAPRASZAMY

Rada Mieszkańców

7 lipca 2011r. odbyły się w naszym Domu wybory do Rady Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i Dziennego Domu Pobytu. Do rady wybrano ośmiu mieszkańców DPS i trzech uczestników DDP.
Porządek zebrania był następującu:

  1. Przedstawienie propozycji Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Sopocie o stworzenie wspólnego samorządu mieszkańców DPS i uczestników DDP w Sopocie.
  2. Powołanie Rady Mieszkańców w drodze głosowania jawnego.
  3. Wolne wnioski.
Kategoria: 

Nasz Dom

Dom Pomocy Społecznej w Sopocie przeznaczony jest  tylko dla mieszkańców Sopotu, osób w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych. Zapewniamy całodobową opiekę i pielęgnację osobom, które z powodu wieku lub choroby nie są w stanie samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu. Dom Pomocy Społecznej dysponuje 83 miejscami, 35 miejsc dla osób przewlekle, somatycznie chorych i 48 miejsc dla osób starszych.
Budynek i jego otoczenie przystosowane są dla osób niepełnosprawnych. W budynku są dwie windy, a korytarze i pomieszczenia są przestronne.
W skład budynku wchodzą 4 poziomy. Każdy z poziomów jest pomalowany na inny kolor, dla ułatwienia mieszkańcom poruszania się i orientacji w domu.
Dwa boczne skrzydła budynku połączone są przeszklonymi łącznikami, w których znajduje się ogród zimowy.
Oprócz pokoi mieszkalnych, w budynku znajdują się:  biblioteka, czytelnia, kawiarnia, kafejka  internetowa, kaplica, jadalnia, świetlica, pokój do muzykoterapii, pokój terapii zajęciowej oraz sala rehabilitacyjna.
Każdy z pokoi mieszkalnych posiada własną łazienkę, która jest przystosowana do osób niepełnosprawnych. Każdy z pokoi jest wyposażony w telewizję kablową, telewizor oraz system przyzywowy. Na każdym z poziomów mieszkalnych jest dyżurka pielęgniarska lub dyżurka opiekunek. W budynku są dwa pokoje zabiegowe, izba przyjęć oraz gabinet doraźnej pomocy medycznej. Pochwalić się również możemy łazienką, w której jest wanna z hydromasażem.
Ponadto organizowane są zajęcia kulturalno-oświatowe, imprezy okolicznościowe, zabawy taneczne, wycieczki krajoznawcze, projekcje filmów, występy artystyczne oraz posługa duszpasterska.

Strony